Czym chata bogata...

wyprawy

Jak było na otwarciu 5 edycji Kuchnia+ Food Film Fest

5 edycji Kuchnia+ Food Film Fest skończyła się kilka dni temu, a ja nadal nie napisałam jak było na jej otwarciu, na które zostałam zaproszona. 

 

W warszawskim kinie Kultura zjawiłam się kilkanaście minut przed rozpoczęciem imprezy, goście dopisali, więc sala kinowa wypełniła się po brzegi. Po uroczystym rozpoczęciu imprezy, którą poprowadzili Paweł Loroch oraz Joanna Albin mieliśmy przyjemność obejrzenia filmu "Czerwona obsesja" Warwicka Rossa. Film porusza temat współczesnych problemów  związanych z produkcją wina z  Bordeaux. Zainteresowanie chińskich konsumentów winem właśnie z tego regionu przeraża swoim ogromem. Malownicze obrazy francuskich winnic i opowieści winiarzy przeplatają się w nim z rozważaniami ekonomistów poruszających  kwestie finansowe. Całość komentuje  Russell Crowe. Moje dotychczasowe, romantyczne wyobrażenia o winnicach zaburzyły kwestie biznesowe. 

 

Po projekcji i rozmowie o filmie czekały na nas potrawy inspirowane filmem oraz wina do degustacji. 

 

W drodze do dań na ciepło: wołowina po burgundzku, coq au vin, sos z borowikami,  próbowałam pysznej tarty ze szpinakiem i chipsów warzywnych, były też moje ulubione z buraczków.  W międzyczasie kilka łyków wina, a na deser gruszki gotowane w winie z przyprawami korzennymi. 

 

Podsumowując: ponad pięciogodzinna jazda krajowymi liniami kolejowymi została wynagrodzona. 

 

Specjalne podziękowania dla:

 

Joanny Albin-brand managera kanału kuchnia+, za zaproszenie,

 oraz Aleksandry Kurzep- specjalistki ds.  promocji w wydawnictwie  Nowy Świat, za wspólne spędzenie czasu.

 

 

kuchnia+_FFF5_1_MON4980.jpg

kuchnia+_FFF5_1_MON4756.jpg

kuchnia+_FFF5_1_MON4909.jpg

kuchnia+_FFF5_1_MON4955.jpg

kuchnia+_FFF5_1_MON4968.jpg

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Kuchnia +.

b¹dŸ eko!
Durszlak.pl
(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));
Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów